Yaşam

AB Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tam akreditedir.

Tam akredite ve araştırma üniversitesi etiketine sahip olan Ege Üniversitesi’nde akademik birimler kaliteli eğitimlerini tescillemeye devam ediyor. Bu kapsamda Ege Üniversitesi (AB) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü akredite edilmiştir. EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne Sağlık Bilimleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından beş yıllık tam akreditasyon belgesi verildi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, akreditasyon belgesini EÜ Senato Salonu’nda Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı’na takdim etti. Dr. Esin Ceber Turfan ve Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Reci Meseri, Yardımcı Doç. Özge Küçükerdonmez ve Dr. Öğretim Üyesi Murat Urhan’a hediye edilmiştir. Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi olarak ulusal ve uluslararası arenada kalite standartlarımızı her geçen gün yükseltiyoruz. Üniversite olarak Türkiye’de YÖKAK’tan beş yıl sonra tam akreditasyon alan ilk devlet üniversitesiyiz. Bunu sürdürülebilir kılmak için tüm birimlerimiz ve programlarımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Programlarımızın yüzde 70’ini akredite ederek kalitesini tescillemiş olduk. Bu kapsamda Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü beş yıl süreyle tam akredite edilmiştir. Bu başarıda emeği geçen fakülte yönetimine, akademik ve idari çalışanlarına ve tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“Diyetisyenler Günü’nde sertifikamızı aldık”

Akreditasyon süreci hakkında bilgi veren Dekan Prof. Sağlık Bilimleri eğitim programları ve akreditasyon için değerlendirme talep etti. FEDEK bölümümüzün değerlendirilmeye uygun bulunduğunu bildirdi. Ardından Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öz Değerlendirme Raporumuzu (ÖDR) FEDAK’a ilettik. ÖDR’miz FEDAK değerlendirici ekibi tarafından incelendikten sonra değerleme grubu tarafından kurum ziyareti yapılmıştır. Sonuç olarak FEDAK tarafından Beslenme ve Diyetetik Bölümünün beş yıl içinde tam akreditasyon aldığı açıklandı. Bu belgeyi Rektörümüz Prof. Fakülte ve bölüm olarak çalışmalarımızın sürdürülebilir olması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cideajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu