Haber

AK Parti’de İstanbul adayı kim olacak? Erdoğan bahsi geçen 5 isimle bizzat görüşecek

2024’te yapılacak yerel seçimler için geri sayım sürerken, başta AK Parti olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi için hangi ismi seçeceği kamuoyu merakla bekleniyor. Adaylık için kulislerde Murat Kurum, Fahrettin Koca, Şadi Yazıcı, Tevfik Göksu ve Hilmi Türkmen gibi isimler öne çıkıyor. “Aşkım, aşkım” dediği İstanbul’u mutlaka almak istediği bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylık sürecini mercek altına alacağı ve gündemdeki bu isimlerle baş başa görüşeceği konuşuluyor. adaylığını göster.

HEDEF BÜYÜKŞEHİRLER

Seçim gecesi balkon konuşmasında 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere dikkat çeken Erdoğan, başta İstanbul olmak üzere 2019 yerel seçimlerinde muhalefete kaptırdığı büyükşehirleri geri almak istediğini belirtti. Bunun için en değerli kriter ise şüphesiz aday gösterilecek isimler…

ANKET YAPILACAK

AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre; İşi şansa bırakmak istemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle İstanbul’da aday gösterilecek isim için kapsamlı bir anket çalışması istediği öğrenildi. Özellikle CHP’nin güçlü olduğu ilçelerde, isimleri İBB adayı olarak anılan vitrinlerde vatandaşlara sorulacak. Bu anketten elde edilecek sonuç adayın belirlenmesinde önemli bir kriter olacaktır.

PEKİ HANGİ İSİMLER ÖNCE GELİYOR?

AK Parti’nin İBB’ye aday olabileceği konuşulan isimler şöyle;

  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
  • Murat Kurum, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı
  • Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı
  • Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu
  • Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

ERDOĞAN RÖPORTAJ YAPACAK

AK Parti’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki günlerde vitrine çıkan bu isimlerle bir görüşme gerçekleştirebilir. Yapılacak toplantıda öncelikle bu isimlere böyle bir göreve başvurmak isteyip istemedikleri sorulacak. Adaylığa yeşil ışık yakanlardan İstanbul’un temel sorunlarını kapsayan kapsamlı bir rapor hazırlamalarını isteyeceği söyleniyor.

“FETRET DÖNEMİ” VURGULANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir yemin töreninde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek, “Bizden önce onlarca yıldır ihmal edilen İstanbul, 1994’ten itibaren yerel yönetimleriyle altın yıllarını yaşadı. Fetret dönemine girdiğine üzülerek şahit oluyoruz. İstanbul’u hep birlikte sürüklendiği bu Fetret Dönemi’nden hep birlikte el ele vererek inşallah çıkaracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu