Haber

Bolu’da gizemli kazı çalışmaları sürüyor

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak köyünde yaşlı bir çifte ait arazide Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 aydır kazı çalışması yapılıyor. Neyin arandığına dair herhangi bir bilgi verilmeyen gizemli kazı devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından üstü kapalı yürütülen soruşturma çerçevesinde Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak köyünde Nisan ayında iş makinesiyle hafriyat çalışmasına başlandı. Mayıs ayında Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez İşletme Müdürlüğü’nden 15 maden personeli bölgeye getirildi. Tam donanımlı olarak bölgeye gelen madenciler, yer altına inerek kazı çalışmalarına başladı. Havalandırma ve jeneratör sistemleriyle maden işçileri 2 aylık sürede metrelerce yerin altına indi. Büyük bir gizlilik içinde sürdürülen esrarengiz kazının halen devam ettiği aktarılırken, jandarma ekipleri dışarıda güvenlik önlemi aldı.

Maden işçileri ve diğer işçilerin çalışma sırasında görüntü almaması için her gün hafriyattan önce telefonların toplandığı ileri sürüldü. Bolu İl Kültür Turizm ve Müze Müdürlüğü ekiplerinin kazı çalışmalarında yer almadığı öğrenildi. Görüntü ve fotoğraf çekilmesine izin verilmeyen kazı alanının çevresi onlarca güvenlik kamerası ile 24 saat izleniyor.

Kazı çalışmalarının yapıldığı bölgede önceki yıllarda define kazısı yaparken onlarca kişinin yakalandığı ve jandarma tarafından işlem yapıldığı öğrenildi. – BÖLÜNMÜŞ

balaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu