Haber

EYT’liler ilk maaşlarını depremzedelere bağışlayacak

Depremler nedeniyle ertelendiği söylenen EYT çalışması yeniden başladı. AK Parti’de yapılan değerlendirmelerin ardından yaklaşık 2,5 milyon kişiyi ilgilendiren çalışmanın tamamlanarak önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulu’nda hayata geçirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Düzenleme önümüzdeki hafta yasalaşırsa EYT’lilerin ilk maaşlarını Nisan ayında almaları mümkün olacak.

DEPREM MAĞDURLARINA İLK MAAŞ

EYT üyeleri, düzenlemenin ardından ilk maaşlarını depremzedelere bağışlamak için kampanya başlatacaklarını duyurdu. Emekli Yaşı Yaşlananlar Federasyonu (EYT) Başkanı Gönül Boran Özüpak, konuyla ilgili açıklama yaptı. “Cemaatimizin acısını paylaşmak adına hem sosyal medyadan hem de bizden çok sayıda talebi var. EYT üyelerimizin büyük çoğunluğu ilk maaşlarını depremzedelere bağışlayarak dayanışma göstereceklerdir. Federasyon olarak biz buna öncülük edeceğiz. • Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile gerekli çalışmaları yürüteceğiz ve bunu cemaatimizden talep edeceğiz.”söz konusu.

özpak, “Ömür boyu yüreğimiz yanıyor, üzüntümüz çok derin. Mücadelemizde şehit olan kardeşlerimiz var. EYT’li çok depremzedemiz var. EYT depremzedelere bir nebze olsun moral verecek. EYT yönetmeliği bir an önce çıkarılsın ki başvurularını yapsınlar. Etkilenen alan çok büyük. Bu uzun soluklu bir mağduriyet ve millete destek olmamız lazım.”dedi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ / CEVDET FIRAT AYDOĞMUŞ

haberkestel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu