Ekonomi

Fed/Barkin: Enflasyon yükselirse faiz artar

Richmond Fed Lideri Thomas Barkin, Financial Times’a enflasyonun Fed’in yüzde 2 hedefine doğru istikrarlı bir şekilde düştüğüne veya ekonomideki toplam talebin enflasyon hedefine ulaşılmasını sağlayacak kadar kısıldığına ikna olmadığını söyledi.

Barkin, “Enflasyon devam ederse veya hızlanırsa faizleri daha da artırmanın önünde bir engel yok” dedi.

Barkin ayrıca, herhangi bir potansiyel çoklu düzeltmenin zararını azaltmak için “istikrarlı” bir yaklaşım benimsemeyi desteklediğini vurguladı.

Haziran toplantısında hangi tarafa karar vereceğine toplantı yaklaşana kadar karar vermeyeceğini belirten Barkın, istihdam, fiyatlar ve kredilerle ilgili geleceğe dönük verilere bakacağını söyledi.

Barr: ABD bankacılık sistemi sağlam

Öte yandan Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yaptığı sunumla ilgili bilgi veren Fed Başkan Yardımcısı Michael Barr, ABD bankacılık sisteminin sağlam olmaya devam ettiğini ve mudilerin mevduatlarının güvende olmaya devam ettiğinden emin olabileceklerini söyledi.

SVB’nin çöküşüyle ​​ilgili de değerlendirmelerde bulunan Barr, bu duruma SVB yönetiminin Banka’nın risklerini yönetememesinin yol açtığını belirterek, Fed’in denetçilerinin kırılganlıkların büyüklüğünü tam olarak kavrayamadıklarını ve bu nedenle adım atamadıklarını ifade etti. Bankanın sorunlarını çözmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu