Ekonomi

İSTOCDER Başkanı Acar: “Toptancılar olarak Şubat ayı sonuna kadar fiyatlarımızı koruyacağız”

İstoç İşadamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Lideri Ahmet Acar, toptancı fiyatlarını şubat ayı sonuna kadar sabitleyeceklerini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin çağrısının ardından fiyat sabitleyen sektörlerin sayısı artmaya devam ediyor.

İSTOCDER Başkanı Acar, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul ticaretinin kalbinin attığı yerin İstoç olduğunu belirterek, şehrin ihracatının üçte birinin burada gerçekleştiğini kaydetti.

Burada hırdavat, züccaciye, otomotiv ve kırtasiye olmak üzere 42 meslek grubunun faaliyet gösterdiğini belirten Acar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sektörlerin hepsinin Türkiye için katma değeri çok. İstoç, Avrupa ve bölgesinin ikinci büyük ticaret merkezi. 100 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan merkezimiz, dolaylı olarak da 400 bin kişiye istihdam yaratıyor. İSTOCDER olarak Toptan ticaretin yoğun olduğu yılbaşında yılbaşı öncesi tablodaki fiyatlarımızı şubat ayı sonuna kadar devam ettirme kararı aldık.Bildiğiniz gibi asgari fiyat artışının fiyatlara yansıması yüzde 5,10 olur. -İş aralığına ve branşlara göre yüzde 20, işçiliğe göre yüzde 25.Fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık.

haber-vakfikebir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu