Ekonomi

Mehmet Şimşek resmen göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Nureddin Nebati’den devraldı.

Nureddin Nebati’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile devraldığım Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunu Sayın Mehmet Şimşek’e devretmek için buradayız.

– Bizim için en kıymetli olan, milletimizle omuz omuza verdiğimiz bu gayreti en ufak bir gaflet göstermeden sürdürmektir. Yolumuza birlikte devam edeceğiz. Bu kutlu yolculukta üstlendiğimiz her görev, milletimize hizmet aşkıyla yürüttüğümüz görev olmuştur.

-Kalbi Asırlık Türkiye aşkıyla çarpan bir kardeşim olarak, görev verilen mevkilerde yerimi almamı nasip eden Rabbime hamd ediyorum. Teşekkür ederim.

Bakan Şimşek’in açıklamalarından satırbaşları:

-Sayın Bakanımıza açılış törenimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bu değerli emaneti bana emanet eden değerli Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.
Deprem felaketinin yaşandığı son 1 buçuk yılın bu güçlü döneminde bakanlığını başarıyla yürüten Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

-Türkiye’nin rasyonel bir temele dönmekten başka çaresi yok. Kurallara dayalı bir Türk ekonomisi, arzulanan refaha ulaşmada değerli olacaktır. Makro finansal istikrara öncelik vereceğiz.

-Vakit kaybetmeden orta vadeli mali çalışmalarımıza başlayacağız. Enflasyonun orta vadede tek haneli rakamlara düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması ve cari açığı azaltacak yapısal reformlar hayati önem taşıyor.

– Bu öncelikler çerçevesinde ilgili bakanlıklar ile koordineli olarak çalışmalarımızı yürüteceğiz.

oguzeli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu