Haber

Tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular İsviçre’de trafik kazası geçirdi

Tarihçi Prof. Dr. Hasret Kumrular trafik kazası geçirdi. İsviçre’de bir trafik kazası geçiren Güvercinlerin iki haftadır baygın durumda olduğu öğrenildi.

Güvercinin tedavisi devam ediyor.

Özlem Kumrular, Türk ve Osmanlı tarihini İspanyol kaynaklarından araştıran yeni nesil tarihçilerden biridir. Televizyonlarda birçok programa konuk olan Prof. Son dönemde güvercinler çeşitlere yön veriyordu.

“Dünyadaki Türk imajı” ve “Türk korkusu” üzerine araştırma kitapları bulunan Hasret Kumrular ile “İslami Korku” ve “Osmanlı Habsburg Düellosu” gibi araştırma kitapları yabancı dillere çevrilmiştir.

Güvercinler ayrıca “Kösem Sultan”, “Haremdeki Tahtlar – Nurbanu ve Safiye Sultan” gibi tarihi kurgu romanları da yazmıştır. “Sultan’ın Mutfağı” incelemesiyle Osmanlı saray mutfağına derinlemesine bir bakış getiren bir eser ortaya çıkardı.

prof. Kumrular lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Tarih Bölümü’nde, doktora eğitimini İspanya’da Salamanca Üniversitesi’nde tamamlamıştır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu