Haber

Eyüpsultan’da Kadını Bıçakla Tehdit Eden Kişiye Hapis Talebi

Eyüpsultan’da üzerindeki yasağa rağmen birlikte yaşadığı kadını evine girerek bıçakla tehdit eden Ahmet Ç. Hakkında 12 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu sanık Ahmet Ç. (43) ile müşteki Dilek A’nın (42) daha önce birlikte yaşadıkları ve bir çocukları olduğu anlatılırken, 2022 yılında çiftin ayrılmasının ardından aralarında husumetin başladığı belirtildi.

İddianamede, sanık hakkında Dilek A’ya yönelik daha önceki eylemlerinden dolayı soruşturma yürütüldüğü, açığa alınan sanığın 5 Haziran’da Dilek A’nın evine giderek bıçakla tehdit ettiği belirtildi.

İddianamede, sanığın uzaklaştırma kararı devam etmesine rağmen 12 Haziran’da müştekiyi konutuna geri dönmekle tehdit ettiği, geçmiş eylemleri göz önüne alındığında ise uzaklaştırma kararına rağmen , sanık, müştekiyi güvenliğinden endişe edecek ve tedirginlik yaratacak şekilde takip etti.

İddianamede, sanık Ahmet Ç’nin “uzaklaştırma ve ayırma kararı verilen eşe karşı ısrarlı takip”, “hakaret” ve “hakaret” suçlarından 3,5 yıldan 12 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. silahla tehdit”

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame kapsamında sanıkların önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

kestelajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu