Haber

Saymaz: Kılıçdaroğlu ve Özdağ 7 maddede anlaştı

Sinan Ogan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında başlayan müzakereler devam ediyor.

Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın bu akşam bir araya gelerek yedi maddelik mutabakat zaptı üzerinde anlaştıkları iddia edildi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Sözcü TV yayınında Zafer Partisi’nin ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldığını söyledi.

Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu akşam bir araya gelerek yedi maddelik mutabakat zaptı üzerinde anlaştıklarını belirten Saymaz, Zafer Partisi’nin iki üyesinin etkin göç ve güvenlik politikalarında aktif rol alacağını söyledi. Saymaz’ın açıklamasına göre mutabakat zaptında yer alan 7 madde şöyle:

bir.Anayasanın birinci ve dördüncü maddesi değişmeyecek.

2.Anayasanın 66. maddesi korunacak.

3.1924 Anayasasına bağlı kalmak

4.Mülteciler 1 yıl içinde ülkelerine gönderilecek

5.Teröre karşı aktif çaba gösterilecek

6.Yolsuzlukla etkin mücadele edilecek

7.Kamu atamaları liyakat esasına göre yapılacak.

ORTAK AÇIKLAMA YAPACAKLAR

Zafer Partisi’nden akşam saatlerinde yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın ortak açıklama yapacağı belirtilerek, “Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarın (24 Mayıs) saat 11.00’de de Zafer Partisi Genel Merkezi’nde ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin ortak basın açıklaması yapacak.

‘SÖZLEŞME METNİNİN DETAYLARINI PAYLAŞACAĞIZ’

Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Akşam Milletin Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştük ve muhtıra metni üzerinde çalıştık. Detayları ortakta tutacağız. yarın saat 11.00’de Zafer Partisi Genel Merkezi’nde basın toplantımızı yapacağız, milletle paylaşacağız.” (HABER MERKEZİ)

haberbolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu