Ekonomi

Tether, Bitcoin madencilik endüstrisinde önemli bir oyuncu olmaya hazırlanıyor

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük stablecoin USDT’nin ihraççısı Bağ, Bitcoin madencilik ekosisteminin bir modülü olma yolunda ilerlemektedir.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, şirketin 2024’ün ilk yarısına kadar faaliyette olacağını söyledi. madencilikTesisin inşası ve diğer madencilik şirketlerine yatırım yapılması için 500 milyon dolarlık fon ayırdıklarını söyledi.

Paolo Ardoino, daha önce açıklandığı gibi Tether’in Uruguay, Paraguay ve El Salvador’da Bitcoin madencilik tesisleri kurduğunu söylerken hedeflerinin Bitcoin’in Hedefin ağdaki toplam bilgi işlem gücünün %1’ini kontrol etmek olduğunu belirtti. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, endüstrinin en büyük madencilik sektörü Maraton Dijital Holdingler), şu anda ağdaki işlem gücünün yaklaşık %4’üne sahiptir.

Tether’in BTC madencilik yatırımı, şirketin Alman madencilik şirketi Northern Data Group’a sağladığı 610 milyon dolarlık borç finansmanının devamı olarak görülebilir. Şirket bu yıl Bitcoin madenciliği alanındaki yatırımlarının yanı sıra yatırımlarını da artırdı. yapay zekaile ilgili girişimlere de destek vermesi dikkat çekicidir.

Tether’in madencilik hedeflerine ilişkin Ardoino, yıl sonuna kadar 120 megavat, 2025 sonuna kadar ise 450 megavat doğrudan madencilik faaliyetine ulaşmayı beklediklerini söyledi. Ayrıca şirket, 300 megavatlık bir tesis kurmayı da düşünüyor.

Tether CTO’su bu alanda yavaş ve emin adımlarla ilerlemek istediklerini ve dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketi olma konusunda acele etmediklerini söyledi. Bu arada Paolo Ardoino’nun Aralık ayı Tether’in CEO rolüüstleneceği açıklandı

gevashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu